Charleville-Mézières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charleville-Mézières
Komunë
noform
Pamje nga Charleville-Mézières
Stema_figura
Vendndodhja
Charleville-Mézières is located in Franca
Charleville-Mézières
Charleville-Mézières
49°45′36″V 4°43′10″L / 49.76°V 4.7194444444444°L / 49.76; 4.7194444444444Koordinatat: 49°45′36″V 4°43′10″L / 49.76°V 4.7194444444444°L / 49.76; 4.7194444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.44 km2
Popullsia 48991 banorë
Dendësia 1558 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08105
Faqja Zyrtare http://www.charleville-mezieres.fr


Charleville-Mézières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Charleville-Mézières ka një popullsi prej 48991 banorë dhe sipërfaqe 31.44 km², me një dendësi prej 1558 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charleville-Mézières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale