Charnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charnois
Komunë
noform
Pamje nga Charnois
Vendndodhja
Charnois is located in Franca
Charnois
Charnois
50°06′26″V 4°49′45″L / 50.107222222222°V 4.8291666666667°L / 50.107222222222; 4.8291666666667Koordinatat: 50°06′26″V 4°49′45″L / 50.107222222222°V 4.8291666666667°L / 50.107222222222; 4.8291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Popullsia 83 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08106


Charnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Charnois ka një popullsi prej 83 banorë dhe sipërfaqe 5.61 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale