Chatel-Chéhéry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chatel-Chéhéry
Komunë
noform
Pamje nga Chatel-Chéhéry
Vendndodhja
Chatel-Chéhéry is located in Franca
Chatel-Chéhéry
Chatel-Chéhéry
49°16′59″V 4°57′16″L / 49.283055555556°V 4.9544444444444°L / 49.283055555556; 4.9544444444444Koordinatat: 49°16′59″V 4°57′16″L / 49.283055555556°V 4.9544444444444°L / 49.283055555556; 4.9544444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.08 km2
Popullsia 153 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08109


Chatel-Chéhéry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chatel-Chéhéry ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 16.08 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chatel-Chéhéry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale