Chaumont-Porcien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chaumont-Porcien
Komunë
noform
Pamje nga Chaumont-Porcien
Stema_figura
Vendndodhja
Chaumont-Porcien is located in Franca
Chaumont-Porcien
Chaumont-Porcien
49°38′58″V 4°14′50″L / 49.649444444444°V 4.2472222222222°L / 49.649444444444; 4.2472222222222Koordinatat: 49°38′58″V 4°14′50″L / 49.649444444444°V 4.2472222222222°L / 49.649444444444; 4.2472222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.97 km2
Popullsia 472 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08113


Chaumont-Porcien është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chaumont-Porcien ka një popullsi prej 472 banorë dhe sipërfaqe 35.97 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chaumont-Porcien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale