Chesnois-Auboncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chesnois-Auboncourt
Komunë
noform
Pamje nga Chesnois-Auboncourt
Vendndodhja
Chesnois-Auboncourt is located in Franca
Chesnois-Auboncourt
Chesnois-Auboncourt
49°34′06″V 4°34′08″L / 49.568333333333°V 4.5688888888889°L / 49.568333333333; 4.5688888888889Koordinatat: 49°34′06″V 4°34′08″L / 49.568333333333°V 4.5688888888889°L / 49.568333333333; 4.5688888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.71 km2
Popullsia 177 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08117


Chesnois-Auboncourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chesnois-Auboncourt ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 4.71 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chesnois-Auboncourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale