Chesterfield Inlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Chesterfield Inlet (kthjellim).


Chesterfield Inlet
Igluligaarjuk - ᐃᒡᓗᓕᒑᕐᔪᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Chesterfield Inlet

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Tony Amauyak
Statistika dhe Territori
Koordinatat 63°20′27″V 90°42′22″P / 63.34083°V 90.70611°P / 63.34083; -90.70611 (Chesterfield Inlet)Koordinatat: 63°20′27″V 90°42′22″P / 63.34083°V 90.70611°P / 63.34083; -90.70611 (Chesterfield Inlet)
Lartësia 10 m (m.n.d)
Sipërfaqja 141 km2
Popullsia 332 banorë 2006
Dendësia 2,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0B0
Vendndodhja
Chesterfield Inlet is located in Kanadaja
Chesterfield Inlet
Chesterfield Inlet
www.chesterfieldinlet.net

Chesterfield Inlet është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 141 km² dhe popullsi 332 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut