Cheveuges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cheveuges
Komunë
noform
Pamje nga Cheveuges
Stema_figura
Vendndodhja
Cheveuges is located in Franca
Cheveuges
Cheveuges
49°39′54″V 4°52′58″L / 49.665°V 4.8827777777778°L / 49.665; 4.8827777777778Koordinatat: 49°39′54″V 4°52′58″L / 49.665°V 4.8827777777778°L / 49.665; 4.8827777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.9 km2
Popullsia 437 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08119


Cheveuges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Cheveuges ka një popullsi prej 437 banorë dhe sipërfaqe 8.9 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cheveuges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale