Chevières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chevières
Komunë
noform
Pamje nga Chevières
Vendndodhja
Chevières is located in Franca
Chevières
Chevières
49°19′59″V 4°53′58″L / 49.333055555556°V 4.8994444444444°L / 49.333055555556; 4.8994444444444Koordinatat: 49°19′59″V 4°53′58″L / 49.333055555556°V 4.8994444444444°L / 49.333055555556; 4.8994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.17 km2
Popullsia 49 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08120


Chevières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chevières ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 6.17 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chevières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale