Chiaki Minamiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiaki Minamiyama
Të dhënat personale
Emri i plotëChiaki Minamiyama
Data e lindjes (1985-10-16) 16 Tetor, 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2010Nippon TV Beleza53(6)
2011–2016INAC Kobe Leonessa80(12)
2017–2018Hwacheon KSPO
2019–Orca Kamogawa FC
Ekipi kombëtar
2010Japonia4(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Chiaki Minamiyama (南山 千明 Minamiyama Chiaki?, lindur më 16 Tetor 1985) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 4 2
Gjithsej 4 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)