Chiaki Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiaki Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëChiaki Yamada
Data e lindjes (1966-08-02) 2 Gusht, 1966 (55 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Shimizudaihachi SC
Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies
Ekipi kombëtar
1984–1989Japonia21(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Chiaki Yamada (lindur më 2 Gusht 1966) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 2 0
1985 0 0
1986 6 0
1987 4 1
1988 2 0
1989 7 2
Gjithsej 21 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]