Jump to content

Chika Hirao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Chika Hirao
Të dhënat vetjake
Emri i plotëChika Hirao
Datëlindja (1996-12-31) 31 dhjetor 1996 (27 vjeç)
VendlindjaChiba, Japonia
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2014–2017Urawa Reds34(0)
2018–Albirex Niigata18(0)
Karriera ndërkombëtare
2018–Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Chika Hirao (平尾 知佳 Hirao Chika?, lindur më 31 Dhjetor 1996) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)