Choisy-au-Bac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qua-Obë
Choisy-au-Bac
Pamje ajrore e Qua-Obës dhe lumit Aisne
Pamje ajrore e Qua-Obës dhe lumit Aisne
VendiFranca
Sipërfaqja
1
15.860 km2 (6.124 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
3.307
 • Dendësia210/km2 (540/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Choisy-au-Bac ( shqiptimi frëngjisht: [ʃwazi o bak] ; Shqip: Qua-Oba) është një komunëdepartamentin OiseFrancën veriore.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]