Chooz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chooz
Komunë
noform
Pamje nga Chooz
Vendndodhja
Chooz is located in Franca
Chooz
Chooz
50°06′13″V 4°48′25″L / 50.103611111111°V 4.8069444444444°L / 50.103611111111; 4.8069444444444Koordinatat: 50°06′13″V 4°48′25″L / 50.103611111111°V 4.8069444444444°L / 50.103611111111; 4.8069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.08 km2
Popullsia 757 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08122


Chooz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chooz ka një popullsi prej 757 banorë dhe sipërfaqe 13.08 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chooz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale