Chris Farley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chris Farley
Informacione personale
Ditëlindja 15 shkurt, 1964
Vendlindja Madison, Wisconsin, SHBA
Ditëvdekja 18 dhjetor, 1997
Vendvdekja Chicago, Illinois, SHBA
Kombësia Amerikan

Chris Farley lindi më 15 shkurt, 1964Madison, Wisconsin si Christopher Crosby Farley dhe vdiq më 18 dhjetor, 1997Chicago, Illinois. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chris Farley – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.