Chuffilly-Roche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chuffilly-Roche
Komunë
noform
Pamje nga Chuffilly-Roche
Stema_figura
Vendndodhja
Chuffilly-Roche is located in Franca
Chuffilly-Roche
Chuffilly-Roche
49°26′50″V 4°36′25″L / 49.447222222222°V 4.6069444444444°L / 49.447222222222; 4.6069444444444Koordinatat: 49°26′50″V 4°36′25″L / 49.447222222222°V 4.6069444444444°L / 49.447222222222; 4.6069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.67 km2
Popullsia 84 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08123


Chuffilly-Roche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Chuffilly-Roche ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 7.67 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chuffilly-Roche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale