Clariana de Cardener

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Clariana de Cardener
Flamuri i Clariana de Cardener
Stema zyrtare e Clariana de Cardener
Popullsia
 • Gjithsej147

Clariana de Cardener është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Clariana de Cardener ka 147 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]