Claude Dambury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Claude Dambury
Të dhënat personale
Emri i plotëClaude Dambury
Data e lindjes (1971-07-30) 30 Korrik, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesCayenne, Guajana Franceze
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1998Gueugnon
1998-2001Gamba Osaka
2001-2002Créteil
2002-2003Martigues
2003-2005Stade Reims
Ekipi kombëtar
2008Stampa:GUFf2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Claude Dambury (lindur më 30 Korrik 1971) është një ish-futbollist Guajana Franceze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Guajana Franceze ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:GUFf
Vite Ndeshje Gola
2008 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]