Clavy-Warby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clavy-Warby
Komunë
noform
Pamje nga Clavy-Warby
Stema_figura
Vendndodhja
Clavy-Warby is located in Franca
Clavy-Warby
Clavy-Warby
49°45′16″V 4°33′21″L / 49.754444444444°V 4.5558333333333°L / 49.754444444444; 4.5558333333333Koordinatat: 49°45′16″V 4°33′21″L / 49.754444444444°V 4.5558333333333°L / 49.754444444444; 4.5558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.78 km2
Popullsia 357 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08460
INSEE 08124


Clavy-Warby është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Clavy-Warby ka një popullsi prej 357 banorë dhe sipërfaqe 11.78 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clavy-Warby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale