Cliron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cliron
Komunë
noform
Pamje nga Cliron
Stema_figura
Vendndodhja
Cliron is located in Franca
Cliron
Cliron
49°48′39″V 4°36′48″L / 49.810833333333°V 4.6133333333333°L / 49.810833333333; 4.6133333333333Koordinatat: 49°48′39″V 4°36′48″L / 49.810833333333°V 4.6133333333333°L / 49.810833333333; 4.6133333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.18 km2
Popullsia 309 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08125


Cliron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Cliron ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 6.18 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cliron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale