Clyde River

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Clyde River (kthjellim).


Clyde River
Kanngiqtugaapik - ᑲᖏᖅᑐᒑᐱᒃ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Clyde River

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Qikiqtaaluk
Kryebashkiaku Andrew Iqalujuaq
Statistika dhe Territori
Koordinatat 70°28′26″V 68°35′10″P / 70.47389°V 68.58611°P / 70.47389; -68.58611 (Clyde River)Koordinatat: 70°28′26″V 68°35′10″P / 70.47389°V 68.58611°P / 70.47389; -68.58611 (Clyde River)
Lartësia 27 m (m.n.d)
Sipërfaqja 106,4 km2
Popullsia 820 banorë 2006
Dendësia 7,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0E0
Vendndodhja
Clyde River is located in Earth
Clyde River
Clyde River (Earth)

Clyde River është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 106.4 km² dhe popullsi 820 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut