Cobourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Cobourg (kthjellim).


Cobourg
Town of Cobourg
—  qytezë (town)  —
Cobourg is located in Kanadaja
Cobourg
Cobourg
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Northumberland
Kryebashkiaku Peter Delanty
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°58′V 78°10′P / 43.967°V 78.167°P / 43.967; -78.167 (Cobourg)Koordinatat: 43°58′V 78°10′P / 43.967°V 78.167°P / 43.967; -78.167 (Cobourg)
Lartësia 173 m (m.n.d)
Sipërfaqja 22,37 km2
Popullsia 18.500 banorë 2009
Dendësia 827 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905
town.cobourg.on.ca/

Cobourg është një qytezë (town) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 22.37 km² dhe popullsi 18500 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cobourg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario