Colomers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Colomers
Komunë
Vendndodhja
Colomers is located in Spanjë
Colomers
Colomers

Koordinatat: 42°5′10″V 2°59′18″L / 42.08611°V 2.98833°L / 42.08611; 2.98833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Popullsia 196 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 5′ 10″ Veri

2° 59′ 18″ Lindje


Colomers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Colomers ka 196 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]