Conca de Dalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Conca de Dalt
Komunë
Vendndodhja
Conca de Dalt is located in Spanjë
Conca de Dalt
Conca de Dalt

Koordinatat: 42°14′46″V 0°58′23″L / 42.24611°V 0.97306°L / 42.24611; 0.97306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Jussà
Kryetari i Bashkisë Martí Cardona Rocafort
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 166.5 km2
Lartësia 507 m (m.n.d.)
Popullsia 434 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 46″ Veri

0° 58′ 23″ Lindje


Conca de Dalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Katalonia. Conca de Dalt ka 434 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 166.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]