Condé-lès-Herpy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condé-lès-Herpy
Komunë
noform
Pamje nga Condé-lès-Herpy
Vendndodhja
Condé-lès-Herpy is located in Franca
Condé-lès-Herpy
Condé-lès-Herpy
49°31′42″V 4°13′27″L / 49.528333333333°V 4.2241666666667°L / 49.528333333333; 4.2241666666667Koordinatat: 49°31′42″V 4°13′27″L / 49.528333333333°V 4.2241666666667°L / 49.528333333333; 4.2241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.55 km2
Popullsia 221 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08360
INSEE 08126


Condé-lès-Herpy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Condé-lès-Herpy ka një popullsi prej 221 banorë dhe sipërfaqe 11.55 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Condé-lès-Herpy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale