Contreuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Contreuve
Komunë
noform
Pamje nga Contreuve
Vendndodhja
Contreuve is located in Franca
Contreuve
Contreuve
49°21′42″V 4°37′28″L / 49.361666666667°V 4.6244444444444°L / 49.361666666667; 4.6244444444444Koordinatat: 49°21′42″V 4°37′28″L / 49.361666666667°V 4.6244444444444°L / 49.361666666667; 4.6244444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.02 km2
Popullsia 57 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08130


Contreuve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Contreuve ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 11.02 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Contreuve – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale