Copons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Copons
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Copons is located in Spanjë
Copons
Copons

Koordinatat: 41°38′18″V 1°31′10″L / 41.63833°V 1.51944°L / 41.63833; 1.51944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 18″ Veri

1° 31′ 10″ Lindje


Copons është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Copons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale