Coral Harbour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Coral Harbour (kthjellim).


Coral Harbour
Salliit - ᓴᓪᓖᑦ
—  fshat (hamlet)  —
Pamje nga Coral Harbour

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Andrew Iqalujuaq
Statistika dhe Territori
Koordinatat 64°8′13″V 83°9′51″P / 64.13694°V 83.16417°P / 64.13694; -83.16417 (Coral Harbour)Koordinatat: 64°8′13″V 83°9′51″P / 64.13694°V 83.16417°P / 64.13694; -83.16417 (Coral Harbour)
Lartësia 27 m (m.n.d)
Sipërfaqja 106,4 km2
Popullsia 820 banorë 2006
Dendësia 7,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar X0A 0E0
Vendndodhja
Coral Harbour is located in Kanadaja
Coral Harbour
Coral Harbour

Coral Harbour është një fshat (hamlet) në Provincën Nunavut, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 106.4 km² dhe popullsi 820 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut