Cormeilles-en-Parisis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cormeilles-en-Parisis
Qytet
Stema_figura
Emblema
Vendndodhja
Cormeilles-en-Parisis is located in Franca
Cormeilles-en-Parisis
Cormeilles-en-Parisis
48°59′00″V 2°12′00″L / 48.9833°V 2.2°L / 48.9833; 2.2Koordinatat: 48°59′00″V 2°12′00″L / 48.9833°V 2.2°L / 48.9833; 2.2
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Kantoni Franconville
Kryetari Yannick Boedec
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.33 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Dendësia 2,859 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95176


Cormeilles-en-Parisis është komunëdepartamentin Val-d'Oise, Île-de-France në veri të Francës.