Cornay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cornay
Komunë
noform
Pamje nga Cornay
Stema_figura
Vendndodhja
Cornay is located in Franca
Cornay
Cornay
49°18′06″V 4°56′57″L / 49.301666666667°V 4.9491666666667°L / 49.301666666667; 4.9491666666667Koordinatat: 49°18′06″V 4°56′57″L / 49.301666666667°V 4.9491666666667°L / 49.301666666667; 4.9491666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.94 km2
Popullsia 72 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08131


Cornay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Cornay ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 10.94 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cornay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale