Cornellà de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cornellà de Llobregat
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cornellà de Llobregat is located in Spanjë
Cornellà de Llobregat
Cornellà de Llobregat

Koordinatat: 41°21′18″V 2°4′16″L / 41.35500°V 2.07111°L / 41.35500; 2.07111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.9 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 88740 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 18″ Veri

2° 4′ 16″ Lindje


Cornellà de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cornellà de Llobregat ka 88740 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]