Corny-Machéroménil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Corny-Machéroménil
Komunë
noform
Pamje nga Corny-Machéroménil
Vendndodhja
Corny-Machéroménil is located in Franca
Corny-Machéroménil
Corny-Machéroménil
49°34′41″V 4°26′35″L / 49.578055555556°V 4.4430555555556°L / 49.578055555556; 4.4430555555556Koordinatat: 49°34′41″V 4°26′35″L / 49.578055555556°V 4.4430555555556°L / 49.578055555556; 4.4430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.54 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08132


Corny-Machéroménil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Corny-Machéroménil ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 10.54 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Corny-Machéroménil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale