Coucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coucy
Komunë
noform
Pamje nga Coucy
Stema_figura
Vendndodhja
Coucy is located in Franca
Coucy
Coucy
49°30′22″V 4°27′29″L / 49.506111111111°V 4.4580555555556°L / 49.506111111111; 4.4580555555556Koordinatat: 49°30′22″V 4°27′29″L / 49.506111111111°V 4.4580555555556°L / 49.506111111111; 4.4580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.39 km2
Popullsia 517 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08133
Faqja Zyrtare http://www.mairie-coucy.fr


Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Coucy ka një popullsi prej 517 banorë dhe sipërfaqe 6.39 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale