Culemborg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Culemborg (kthjellim).


Culemborg
—  komuna  —
stema_figuraCulemborg flag correct.svg
Pamje nga Culemborg

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Culemborg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°57′00″V 5°13′59″L / 51.95°V 5.233°L / 51.95; 5.233 (Culemborg)Koordinatat: 51°57′00″V 5°13′59″L / 51.95°V 5.233°L / 51.95; 5.233 (Culemborg)
Sipërfaqja 31,18 km2
Popullsia 27.600 banorë 2011
Dendësia 885,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0345
Kodi Postar 4100-4107
Kodi statistikor 0216
Vendndodhja
Culemborg is located in Hollandë
Culemborg
Culemborg
Culemborg – harta_foto
www.culemborg.nl

Culemborg është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 31.18 km² dhe popullsi 27600 banorë[1]. Culemborg është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland