Daigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daigny
Komunë
noform
Pamje nga Daigny
Stema_figura
Vendndodhja
Daigny is located in Franca
Daigny
Daigny
49°42′10″V 4°59′31″L / 49.702777777778°V 4.9919444444444°L / 49.702777777778; 4.9919444444444Koordinatat: 49°42′10″V 4°59′31″L / 49.702777777778°V 4.9919444444444°L / 49.702777777778; 4.9919444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.85 km2
Popullsia 355 banorë
Dendësia 125 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08136


Daigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Daigny ka një popullsi prej 355 banorë dhe sipërfaqe 2.85 km², me një dendësi prej 125 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Daigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale