Daigo Nishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daigo Nishi
Të dhënat personale
Emri i plotëDaigo Nishi
Data e lindjes (1987-08-28) 28 Gusht, 1987 (32 vjeç)
Vendi i lindjesSapporo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2009Consadole Sapporo
2010Albirex Niigata
2011–Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2011Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daigo Nishi (lindur më 28 Gusht 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]