Daiki Iwamasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daiki Iwamasa
Të dhënat personale
Emri i plotëDaiki Iwamasa
Data e lindjes (1982-01-30) 30 Janar, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesYamaguchi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFagiano Okayama
Numri35
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2013Kashima Antlers
2014BEC Tero Sasana
2015–Fagiano Okayama
Ekipi kombëtar
2009–2011Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Iwamasa (lindur më 30 Janar 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
2010 3 0
2011 4 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]