Daiki Suga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daiki Suga
Daiki SUGA, Consadole Sapporo U18, (20141227, Yono-Hachioji, Saitama) Go For 2018 Cup.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëDaiki Suga
Data e lindjes (1998-09-10) 10 Shtator, 1998 (23 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHokkaido Consadole Sapporo
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Hokkaido Consadole Sapporo92(2)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Suga (菅 大輝 Suga Daiki?, lindur më 10 Shtator 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 1
Gjithsej 1 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]