Daiki Sugioka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daiki Sugioka
Të dhënat personale
Emri i plotëDaiki Sugioka
Data e lindjes (1998-09-08) 8 Shtator, 1998 (22 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualShonan Bellmare
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–Shonan Bellmare95(6)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Sugioka (杉岡 大暉 Sugioka Daiki?, lindur më 8 Shtator 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]