Daiki Takamatsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Daiki Takamatsu
Të dhënat personale
Emri i plotë Daiki Takamatsu
Data e lindjes (1981-09-08) 8 Shtator, 1981 (36 vjeç)
Vendi i lindjes Yamaguchi, Japoni
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2000–2016 Oita Trinita
2011 FC Tokyo
Ekipi kombëtar
2006–2007 Japonia 2 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daiki Takamatsu (lindur më 8 Shtator 1981) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
2007 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]