Daishiro Yoshimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daishiro Yoshimura
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaishiro Yoshimura
Datëlindja(1947-08-16)gusht 16, 1947
VendlindjaSão Paulo, Brazili
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1967–1980Yanmar Diesel
Karriera ndërkombëtare
1970–1976Japonia46(7)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Daishiro Yoshimura (16 Gusht 19471 Nëntor 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 46 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 4 1
1971 6 2
1972 8 1
1973 3 0
1974 7 2
1975 6 1
1976 12 0
Gjithsej 46 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]