Daisuke Matsui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daisuke Matsui
T.mitsui-slavia.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëDaisuke Matsui
Data e lindjes (1981-05-11) 11 Maj, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualJúbilo Iwata
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2004Kyoto Purple Sanga
2004–2008Le Mans
2008–2009Saint-Étienne
2009–2011Grenoble
2010Tom Tomsk
2011–2012Dijon
2012–2013Slavia Sofia
2013Lechia Gdańsk
2014–Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
2003–2011Japonia31(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daisuke Matsui (lindur më 11 Maj 1981) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 31 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 0 0
2005 3 1
2006 0 0
2007 2 0
2008 7 0
2009 8 0
2010 8 0
2011 2 0
Gjithsej 31 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]