Daisuke Sakata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daisuke Sakata
Daisuke Sakata 2011.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëDaisuke Sakata
Data e lindjes (1983-01-16) 16 Janar, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualAvispa Fukuoka
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001–2010Yokohama F. Marinos
2011Aris Thessaloniki
2011FC Tokyo
2012–Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
2006Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daisuke Sakata (lindur më 16 Janar 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]