Dalfsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dalfsen (kthjellim).


Dalfsen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Dalfsen.svg
Pamje nga Dalfsen

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Dalfsen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°30′23″V 6°15′38″L / 52.5063889°V 6.260556°L / 52.5063889; 6.260556 (Dalfsen)Koordinatat: 52°30′23″V 6°15′38″L / 52.5063889°V 6.260556°L / 52.5063889; 6.260556 (Dalfsen)
Sipërfaqja 166,5 km2
Popullsia 27.261 banorë 2010
Dendësia 163,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0529, 0570, 0572
Kodi Postar 7710-7714, 7720-7729, 8150-8159
Kodi statistikor 0148
Vendndodhja
Dalfsen is located in Hollandë
Dalfsen
Dalfsen
Dalfsen – harta_foto
www.dalfsen.nl

Dalfsen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 166.5 km² dhe popullsi 27261 banorë[1]. Dalfsen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel