Damouzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Damouzy
Komunë
noform
Pamje nga Damouzy
Vendndodhja
Damouzy is located in Franca
Damouzy
Damouzy
49°47′53″V 4°40′33″L / 49.798055555556°V 4.6758333333333°L / 49.798055555556; 4.6758333333333Koordinatat: 49°47′53″V 4°40′33″L / 49.798055555556°V 4.6758333333333°L / 49.798055555556; 4.6758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.78 km2
Popullsia 414 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08137


Damouzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Damouzy ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 8.78 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Damouzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale