Dan Calichman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dan Calichman
Të dhënat personale
Emri i plotëDan Calichman
Data e lindjes (1968-02-21) 21 Shkurt, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesNew York, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991-1993Sanfrecce Hiroshima
1995New York Centaurs
1996-1998Los Angeles Galaxy
1999-2000New England Revolution
2000San Jose Earthquakes
2001Charleston Battery
Ekipi kombëtar
1997Flag of the United States.svg ShBA2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dan Calichman (lindur më 21 Shkurt 1968) është një ish-futbollist amerikan.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin amerikan ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the United States.svg ShBA
Vite Ndeshje Gola
1997 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]