Daniel Sanabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniel Sanabria
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniel Sanabria
Data e lindjes (1977-02-08) 8 Shkurt, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesAsuncion, Paraguaji
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1998Sport Colombia
199912 Octubre
2000Shonan Bellmare
2001-2004Libertad
2002Kyoto Purple Sanga
2005Colo-Colo
2005Sportivo Luqueño
2006Olimpia
2007América
2008Independiente Medellín
Ekipi kombëtar
2001–2003Stampa:PARf7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Daniel Sanabria (lindur më 8 Shkurt 1977) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
2001 6 0
2002 0 0
2003 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]