Jump to content

Daniel Schmidt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daniel Schmidt
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaniel Schmidt
Datëlindja (1992-02-03) 3 shkurt 1992 (32 vjeç)
VendlindjaIllinois, Shtetet Federale të Amerikës
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Sint-Truidense VV
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2014–2019Vegalta Sendai57(0)
2014Roasso Kumamoto4(0)
2015Roasso Kumamoto26(0)
2016Matsumoto Yamaga FC41(0)
2019–Sint-Truidense VV
Karriera ndërkombëtare
2018–Japonia5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Daniel Schmidt (シュミット・ダニエル Schmidt Daniel?, lindur më 3 Shkurt 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
2019 4 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]