Dashamir Peza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashamir Peza.jpg

Dashamir Peza deputet i Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë.

Biografia[redakto | përpunoni burim]

U lind në Tiranë, i biri i Myslym Pezës dhe gruan e tij të dytë, Xhemilen. Nga babai ka një vëlla të quajtur Partizan.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Divorcet më të famshme shqiptare". gazetatema.net. Tema. 20 janar 2012.