Dashamir Peza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dashamir Peza.jpg

Dashamir Peza deputet i Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U lind në Tiranë, i biri i Myslym Pezës dhe gruan e tij të dytë, Xhemilen. Nga babai ka një vëlla të quajtur Partizan.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Divorcet më të famshme shqiptare". gazetatema.net. Tema. 20 janar 2012.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.