Jump to content

Destilando amor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Dashuri dhe Tekila)

Destilando amor (sq. Dashuri dhe Tekila) është telenovela meksikane e vitit 2007, dhe është një version i ri, për tu sjellë për herë të tretë pas Café con aroma de mujer (Kafe me arome gruaje), nga RCN në Kolumbia1994, dhe Cuando seas mía (Kur ti te jesh e imja) e vitit 2001. Këtë radhë Televisa në vend të kafes vendos produktin më kryesor në Meksikë tekilen (tequila).

Telenovela u transmetua me 22 janar deri më 16 shtator 2007El Canal de Las Estrellas (Kanali i Yjeve)në Televisa, pasi mori vendin e Mundo de fieras (Intriga).

 • Angelica Rivera... Teresa Hernández García /"Gaviota"/Mariana Franco Villarreal
 • Eduardo Yañez... Rodrigo Montalvo Santos (burri i Isadorës, por i dashuruar me Gaviota)

Aktorë tjerë kryesor

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Ana Martin... Clara García Vda. de Hernández (nëna e Gaviotas)
 • Joaquín Cordero... Don Amador Montalvo
 • Martha Roth... Doña Pilar Gil de Montalvo
 • Irma Lozano... Constanza Santos de Montalvo
 • Olivia Bucio... Fedra Iturbe de Montalvo
 • Julio Alemán... Roberto Avellaneda
 • Alejandro Tommasi... Bruno Montalvo Gil
 • Gustavo Rojo... Néstor Videgaray (avokati i Moltavos)
 • Jorge Vargas... Felipe Montalvo Gil
 • Ana Patricia Rojo... Sofía Montalvo Santos
 • Fernanda Castillo... Daniela Montalvo Santos
 • Theo Tapia... Gaspar Torreblanca
 • Alicia Encinas... Bárbara de Torreblanca
 • Joana Benedek... Pamela Torreblanca
 • José Luis Reséndez... Hilario Quijano
 • Jan... Patricio Iturbe Solórzano
 • René Strickler... Alonso Santoveña
 • Carlos de la Mota... James O'Brien
 • Raúl Padilla "Choforo"... Crispín Castaño
 • Jaime Garza... Román Quijano
 • Adriana Laffán... Ofelia de Quijano
 • Mariana Ríos... Sanjuana Escajadillo
 • María Prado... Josefina "José" Chávez
 • Julio Camejo... Francisco de la Vega Chávez
 • Roberto Vander... Ricardo Duarte