Julio Camejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Julio Antonio Sánchez González lindi më 29 tetor 1977, në Havana, Kuba, dhe jeton në Meksiko gjer sa ishte fëmije.

Ai është një kërcimtar, aktor shumë i njohur në Meksikë.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Proyecto Sexo (2008) (TV)... Benny
 • "Tormenta en el paraíso"... José Miguel (2007)
 • "Destilando amor" - Dashuri dhe Tekila... Francisco de la Vega (2007)
 • "Amar sin límites" - Te duash pafundesisht... Paco (2006)
 • "Mujer, casos de la vida real" (5 episode, 2002-2006)
 • "Contra viento y marea" - Natalia... Saúl Trejo 'Veneno' (2005)
 • Desnudos (2004)... Mariano
 • "Rebelde"... Mauro Mansilla (2004)
 • "El escándalo del mediodía"... i ftuar (2 episode, 2004)
 • "Amar otra vez"... Mateo Santillán Vidal (2004)
 • "De pocas, pocas pulgas" (2003)
 • "Clase 406"... Douglas Cifuentes (2002)
 • "¡Vivan los niños!"... El Chino (2002)
 • "Salomé"... Adrian (2001)
 • "Aventuras en el tiempo"... Tony (2001)
 • "Primer amor... a mil por hora"... Onesimo (2000) TV series